جدا کردن فوتبال قهرمان استقلال استقلال

جدا کردن: فوتبال قهرمان استقلال استقلال کنفدراسیون آسیا اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار گوناگون مراسم خوش حالی «ولنتاین» در کدام کشورها ممنوع است؟

روز «ولنتاین» روز ابراز علاقه در فرهنگ مسیحی و فرهنگ مدرن غربی است که هر سال در روز ۱۴ فوریه گرامی داشته می‌شود و در کشورهای اروپایی و آمریکایی دادن شکلات به عن

مراسم خوش حالی «ولنتاین» در کدام کشورها ممنوع است؟

مراسم خوش حالی «ولنتاین» در کدام کشورها ممنوع است؟

عبارات مهم : فرهنگ

روز «ولنتاین» روز ابراز علاقه در فرهنگ مسیحی و فرهنگ مدرن غربی است که هر سال در روز ۱۴ فوریه گرامی داشته می شود و در کشورهای اروپایی و آمریکایی دادن شکلات به عنوان هدیه روز ولنتاین از شهرت خاصی برخوردار هست. تزئین شکلات و پختن انواع آن نیز از آداب این روز به شمار می رود.

با این وجود کشورهایی هم هستند که این مراسم خوش حالی را ترویج مصرف گرایی می دانند و بزرگداشت آن را ممنوع اعلام کرده اند. ولی ولنتاین در چه کشورهایی ممنوع است؟

ایران
در کشور عزیزمان ایران از سال ۱۳۸۹ تولید انواع پوستر، بروشور، جعبه و کارت های تبلیغاتی با نمادهای قلب، نیم قلب، گل رز قرمز و هر گونه فعالیتی مبنی بر اطلاع رسانی در این روز ممنوع است و از سوی مراجع قانونی با واحدهای متخلف برخورد می شود.

گروهی دیگر به جای آن مراسم خوش حالی اسفندگان را که برگرفته از آیین های ایرانی است و در روز پنجم اسفند برگزار می شود به جای ولنتاین پیشنهاد می کنند. اسفندیار اختیاری، نماینده زرتشتیان دوره هشتم مجلس شورای اسلامی مراسم خوش حالی مهرگان را روز علاقه حقیقی و واقعی در فرهنگ ایرانی می داند و به نظر وی مردم باید به جای ولنتاین این روز را زنده کنند.

مالزی
در مالزی بعضی مقامات حکومتی و مذهبی به علت آنچه که «نامتناسب بودن» این مراسم خوش حالی با فرهنگ مسلمانان آن کشور می دانند، با به راه اندازی کمپین ضد ولنتاین تلاش کرده اند مردم را از برگزاری مراسم این روز نهی کنند. با این حال همه مردم آن کشور با مواضع ضد ولنتاین حاکمان آن کشور موافق نیستند و بعضی برگزاری این مراسم خوش حالی را بی ضرر می دانند.

عربستان سعودی
در عربستان سعودی فروش محصولات مربوط به روز ولنتاین مانند گل رز در سال ۲۰۰۱ و ۲۰۰۸ ممنوع شد و پلیس مذهبی این کشور از مغازه داران خواست تا چنین چیزهایی را به فروش نرسانند. در گذشته نیز کسانی که می درخواست کردند این روز را مراسم خوش حالی بگیرند، مجبور بودند گل رز قرمز را از بازار سیاه و با قیمت نجومی خریدار کنند.

اندونزی
مقامات رسمی اندونزی نیز برگزاری مراسم ولنتاین را ممنوع اعلام کرده و چنین روزی را از اساس انکار کرده اند. آنها معتقدند که چنین روزی در هیچ کجای فرهنگ اسلامی جایی ندارد. حتی مردم این کشور در چهار شهر جهت تحریم این روز دست به تظاهرات زدند تا جوانان را آگاه کنند که ولنتاین یک سنت غربی و مسیحی است.

پاکستان
مقامات حکومتی و قضایی کشور پاکستان از سال ۲۰۱۷ راجع به این روز اعلام موضع کردند و روز ولنتاین را فرهنگی غربی دانسته و آن را مغایر با آداب و فرهنگ پاکستان خواندند و برگزاری هرگونه مراسم و گرامیداشت این روز را ممنوع اعلام کردند. البته در نظرسنجی یکی از سایت های محلی پاکستان «داون» بیش از ۸۰ درصد مردم به عنوان ممنوعیت ولنتاین در کشورشان رای مثبت دادند. مردم این کشور معتقدند که تبلیغ ولنتاین حتی در اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … مخالف آموزه های اسلام است و باید از ترویج آن جلوگیری کرد.

هندوهای استان «اوریسا»
البته فقط کشورهای مسلمان نیستند که روز ولنتاین را ممنوع اعلام کرده اند. هندوهای استان «اوریسا» نیز روز ولنتاین را ممنوع اعلام کردند و افرادی که این روز را مراسم خوش حالی بگیرند وادار می کنند با یکدیگر ازدواج کنند.

ایالت «بلگورود» روسیه
ایالت «بلگورود» در روسیه، روز ولنتاین را به علت حفظ فرهنگ ممنوع اعلام کرده است لیکن مقامات این ایالت اعتقاد دارند برگزاری این مراسم خوش حالی باعث از بین رفتن ارزش های معنوی و اخلاقی در بین جوان ها می شود.

انتخاب

مراسم خوش حالی «ولنتاین» در کدام کشورها ممنوع است؟

واژه های کلیدی: فرهنگ | ممنوع | برگزاری | ممنوعیت | ولنتاین | پاکستان | ولنتاین | پاکستان | برگزاری مراسم

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs