جدا کردن فوتبال قهرمان استقلال استقلال

جدا کردن: فوتبال قهرمان استقلال استقلال کنفدراسیون آسیا اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

روز گذشته یکی ا ز نمایندگان مجلس حین دفاع وزیر خارجه از برنامه‌هایش با فریاد الفاظ خاص و زننده‌ای را به او نسبت داد 

سریال تخریب ظریف

سریال تخریب ظریف

عبارات مهم : برنامه

روز گذشته یکی ا ز نمایندگان مجلس حین دفاع وزیر خارجه از برنامه هایش با فریاد الفاظ خاص و زشت ای را به او نسبت داد

به گزارش آفتاب یزد ؛ مبرهن است که سریال توهین و ناسزاگویی به محمد جواد ظریف اپیزود نهایی ندارد و کارگردان نامعلوم و دلواپس آن تنها به عوض کردن بازیگران خود می پردازد. توصیه جالب توجه آنجایی است که غالب سکانس هایاین سریال در صحن مجلس فیلمبرداریمی شود و تنها چیزی که در آن دچار دگرگونیمی گردد نقش آفرینان این مجموعه هستند که با برگزاری انتخابات ها تحول می یابند وگرنه فیلمنامه از یک ذهن دلواپس آبشخور می شود و روی خط دشنام دادن به ظریف حرکت میکند!

سریال تخریب ظریف

روز گذشته نیز در جریان جلسه بررسی صلاحیت

وزرای پیشنهادی کابینه دوازدهم، صحن منزل ملت عرصه جولان الفاظ خاص یکی از نمایندگان مجلس به محمد جواد ظریف هنگام نطق او در دفاع از خود بود. عبدالله سامری نماینده مردم بوشهر دقایقی بعد از آن که وزیر پیشنهادی وزارت امور خارجه در دفاع از برنامه های خود شروع به صحبت کرد، به او توهین کرد. البته ناسزاگویی سامری گل درشت ترین تقابل نمایندگان مخالف ظریف بود ، بخشی از مخالفین وزارت او که توانستند در پشت تریبون قرار گیرند، با بیانات غیر فنی و کارشناسی نشده درصدد تخریب ظریف بودند و این اتفاق حاکی از آن بود که این ناطقان مخالف با علم بر این که او یکی از محبوب ترین سیاستمداران تاریخ معاصر کشور عزیزمان ایران بنا بر نظر سنجی هاست و همین طور با آگاهی از اینکه علت متقنی جهت انتقاد از ظریف وجود ندارد، تنها به بیان بیانات غیر حرفه ای و تخریبی بسنده کردند.

**

آقای برجام قطعنامه صادر کن!

روز گذشته یکی ا ز نمایندگان مجلس حین دفاع وزیر خارجه از برنامه‌هایش با فریاد الفاظ خاص و زننده‌ای را به او نسبت داد 

محمد جواد ظریف صبح چهارشنبه سومین وزیری بود که صلاحیتش مورد بررسی قرار گرفت. نمایندگان موافق او به طور طبیعی به تمجید از عملکرد وزارت امور خارجه در طول دوران تصدیگری ظریف پرداختند.

به طوری که بهرام پارسایی نماینده مردم شیراز و سخنگوی فراکسیون امید « دفاع از ظریف را ساده ترین کار دانست .» زهرا ساعی نماینده مردم تبریز هم ظریف را شخصیتی دانست که در عرصه دیپلماسی« به استفاده از ظرفیت های انسانی به دور از نگاه های جنسیتی اعتقاد راسخ دارد.» حسین رضا زاده نماینده مردم کازرون دیگر نماینده موافق ظریف بود که عنوان کرد:

« اعتماد رهبری به ظریف بزرگترین نعمت الهی جهت وی و بااهمیت ترین علت جهت دفاع از ایشان است» طیبه سیاوشی شاه عنایتی هم اظهار داشت که :« فضای سنگین جهانی علیه کشور عزیزمان ایران به وسیله ظریف و تیم وزارت خارجه از بین رفت.»

سریال تخریب ظریف

اما آنچه از رویت اشخاص ناطقان مخالف ظریف به دست می آمد ؛ خشم و برآشفتگی بود و خروجی اصواتشان هم گاف های متعدد و بیانات غیر فنی بود به گونه ای که انگار این نمایندگان در راه نقد ظریف به بیراهه رفتند و با خشم و پرخاش تنها درصدد تخریب ظریف بودند و سخنانشان بری از نقد علمی بود.

به گونه ای که محمدعلی پور مختار نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ از اینکه « وزارت خارجه نتوانسته در عنوان مهم کارها ضدحقوق بشری آمریکا و انگلیس اجماعی ایجاد کرده و قطعنامه هایی را از سوی شورای امنیت و مجمع عمومی علیه آنها صادر کند.» انتقاد کرد و محمد جواد ابطحی نماینده مردم خمین هم بیان کرد که «دیگر لبخند ها و قدم زدنهای ظریف جوابگو نیست و باید فردی مانند ابطحی با دلیری و خشونت بیاید و با آنها برخورد کند (برای مثال می گویم ، من که عددی نیستم)» البته ابطحی آنچنان برآشفته و هیجان زده بود که در جریان سخنانش چندین بار ظریف را «آقای برجام » صدا زد که موجب شد روی لبان وزیر امور خارجه لبخند بنشیند . محمدرضا پورابراهیمی نماینده مردم کرمان هم بر این باور بود که «وزارت خارجه به دیپلماسی اقتصادی نپرداخته و این یک خلا بزرگ است.»

روز گذشته یکی ا ز نمایندگان مجلس حین دفاع وزیر خارجه از برنامه‌هایش با فریاد الفاظ خاص و زننده‌ای را به او نسبت داد 

این مخالفت های عجیب و غیر حرفه ای ولی مطلعی بود جهت ناسزاگویی به وزیر امورخارجه ای که رهبری از او به عنوان فرزند متدین انقلاب نام برده بودند!

ادامه از صفحه اول:

پس از به اتمام رسیدن سخنان موافقان و مخالفان برنامه های وزیر پیشنهادی وزارت امور خارجه؛ خود ظریف در پشت تریبون قرار داده شد و تلاش کرد به ابهامات عجیب نمایندگان مخالف، پاسخی علمی دهد! او پیش از آنکه در معرض الفاظ خاص یکی از نمایندگان قرار گیرد اظهار داشت:

سریال تخریب ظریف

« خاضعانه به درگاه خدا شکر می گذارم که امکان خدمت به ملت کشور عزیزمان ایران را به من اعطا کرده هست. مردمی که با همکاری بی سابقه ۴۱ میلیونی جهت کشور و سیاست خارجی اقتدار آفریدند در حالی که در محیط پیرامونی گاه جهت اداره یک شهر و دِه ماه ها خونریزی صورت می گیرد.»

او با بیان اینکه عصر برتری غرب در نظام بین المللی به سر آمده و ما وارد دوره پسا غربی شده است ایم، خاطرنشان کرد:« در این دوره، سیاست خارجی محدود به چند کنشگر نمی شود. کنشگران متکثر شده است اند و قدرت سیاسی از دست چند کنشگر و قدرت خارج شده است و آنها نمی توانند جهت دیگران تعیین وظیفه کنند. قدرت در حال جابه جایی است.»

همچنین ظریف خطاب به ابطحی نماینده ای که مخالف او صحبت کرد، نیز اظهار داشت: «البته در دو سال گذشته موانعی هم از درون و هم از بیرون داشتیم. ملاحظات جناحی، شتاب زدگی در تحلیل شرایط پیچیده، عدم انضباط در کلام و گفتار مربوط به مناسبات خارجی و کارها ناهماهنگ در حوزه های اقتصادی از جمله اینهاست.

آقای ابطحی! من آخرین نفری خواهم بود که در سیاست خارجی تک صدایی ایجاد کنم؛ آیا که تعدد گفتمان در کشور را عامل قدرت و تقویت مشروعیت نظام می دانم.»وزیر امور خارجه کشورمان در خلال اظهاراتش به دستاوردهای برجام پرداخت و اظهار داشت:«جمله جمله برجام نشان دهنده بی اعتمادی ما به سیاست های آمریکا از نخستین روز مذاکرات تا واپسین لحظات مذاکرات در مسیر اجرای برجام بوده هست. اجماع و انسجام داخلی و طراحی فراگیر و استفاده از تمام توان کشور یعنی توان تمام نهادها و جامعه مدنی ضرورتی غیر قابل انکار است.»

سامری پرحاشیه

در حاشیه صحبت محمد جواد ظریف در دفاع از برنامه های خود جهت وزارت امور خارجه عبدالله سامری نماینده اصولگرای مردم بوشهر با برآشفتگی ظریف را متهم به دروغگویی کرد و با استفاده از کلمات رکیک به او دشنام داد. از بداقبالی او صندلی اش در ردیف انتهایی مجلس قرار گرفته بود از همین رو صدا و تصویر ناسزاگویی هایش به سمع و نظر خبرنگاران که در بالکن صحن مستقر بودند، رسید. این در حالی است که ظریف بی توجه به این اهانت به نطق خود ادامه می داد و دستاوردهای برجام را بر می شمرد.

چند نفر از نمایندگان عضو فراکسیون ولایت گرد سامری جمع شده است بودند تا این نماینده اصولگرا را آرام کنند ولی تلاش آنها نیز بی فایده بود. علی ادیان راد، احمد امیرفراهانی و مجتبی ذوالنوری از جمله این نمایندگان بودند و تکاپوی آنها همچون هیزمی بر آتش خشم سامری بود چراکه او از دشنام های رکیک تری جهت فریاد زدن بهره برد. با این حال بنا به اصرار و در خواست چند نماینده اقدام به ترک صحن کرد ولی حتی هنگام خروجش از صحن هم ناسزا می گفت و ظریف را فردیمی نامید که اقتصاد کشور را فلج کردهاست!

با وجود آنکه تمامی خبرنگاران حاضر در بهارستان بر ماجرای مذکور مهر تایید زده اند و فیلم های این اتفاق نیز انتشار یافته است ، خود سامری عنوان کرده به هیچ عنوان کلمه رکیکی به کار نبرده ام؛ فقط خطاب به ظریف گفته ام که انسان باید شرافتمند باشد!

قانون پایستگی توهین به ظریف

ناسزا گویی و توهین در بهارستان به محمد جواد ظریف به قانون پایستگی انرژی می ماند که هیچ گاه از بین نمی رود بلکه با برگزاری انتخابات و حضور اشخاص تازه درمجلس شورای اسلامی از نماینده ای به نماینده ای دیگر انتقال یافته می شود. هنوز ظریف پا در راه ساختمان وزارت خارجه نگذاشته بود که توهین و تخریب ها علیه او در سال 92 شروع شد. اهانت هایی که ابتدا در لفافه و به صورت غیرعلنی انجام می شد ولی رفته رفته ظاهری عیان پیدا کرد و به فحاشی انجامید.

کیهان آغازگر این تخریب ها بود. در جریان مذاکرات هسته ای، کیهانِ شریعتمداری به گمان خود به افشای جلسه محرمانه ظریف و نمایندگان پرداخت و تیتری را بر مطلب خود گزینش کرد که موجب شکستگی کمر ظریف و جلوس او بر صندلی چرخ دار شد . بعد از آن بعضی نمایندگان مجلس دهمی جهت تخریب ظریف همت گماردند و یک روز او را به خاطر همقدم شدن با وزیر خارجه آمریکا جوجه خروس نامیدند و روز دیگر خائن! دست آخر هم در جریان تصویب برجام در صحن علنی مجلس او و سایر دیپلمات ها ی هسته ای را ترساندن به دفن با سیمان کردند! سریال دروغ پراکنی ها و اتهام زنی ها یمخالفان دولت همچنان ادامه داشت و گاهی به تصویر العمل ها ی وزارت خارجه ختم می شد. ولی مخالفان ظریف در جریان این تخریب ها نه تنها او را نشانه رفتند که سردار سلیمانی را هم در این هجمه ابزار خود کردند.

محمود نبویان یکی از نمایندگان مجلس نهم و عضو جبهه پایداری اظهار داشت: «ظریف به آمریکایی ها تعهد داده که در برابر کم کردن تحریم های اقتصادی ایران، سردار سلیمانی را به این کشور تحویل می دهد.(!)» که البته این اتهام آنچنان کذب بود که بسیاری آن را خلاف امنیت ملی دانستند و حتی اصولگرایانی چون الیاس نادران نیز به آن تصویر العمل نشان دادند و خود ظریف هم علاوه بر شکایت از نبویان، به انتشار تصویری صمیمانه از خود و سردار سلیمانی در صفحه اینستاگرامش پرداخت.

پس از انتشار فهرست وزرای پیشنهادی هم توهین یکی مانده به آخر مخالفان ظریف انجام شد. آن ها وزیر پیشنهادی وزارت خارجه را متهم به این کردند که در برنامه خود اظهار نظر اطراف پرسشها هسته ای را ممنوع کرده است! در حالی که نمایندگان عضو کمیسیون امنیت ملی در گفتگو با «آفتاب یزد» عنوان کرده بودند که در کل برنامه پیشنهادی ظریف چنین مسئله ای بیان نشده بود. دیروز هم که نماینده مردم بوشهر با الفاظ رکیک او را در صحن علنی مجلس مورد خطاب قرار داد. گویی که قبح توهین به محبوب ترین وزیر دولت حسن روحانی شکسته شده است و لبخند های ظریف مخالفینش را جسورتر و حتی گستاخ تر ساخته است!

مخالفت غیر حرفه ای با ظریف

بهرام پارسایی سخنگوی فراکسیون امید

شاید بتوان بیان کرد که وزرای حساسیت برانگیزترین وزارتخانه ها روز گذشته در معرض آزمون بهارستان قرار گرفته بودند. وزارتخانه امور خارجه و وزارتخانه اطلاعات خاص ترین نهادهای اجرایی ما هستند که از اهمیت خاص برخوردارند ولی حواشی اطراف وزیر امورخارجه بیش از سایرین رخ می کرد.

حقیقت این است که اگر مخالفان آقای ظریف می درخواست کردند به شکل منصفانه به وزارت امور خارجه وارد باشند، در صحبت مخالفان واقعا دیده نشد و آنچه به شدت مشخص بود مخالفت های غیر حرفه ایبرخی ، جهت گفتن این که مخالفی هم نسبت به برنامه های ظریف وجود داشته هست. این که مخالفی بیان کرد که جایگاه کشور عزیزمان ایران در دوران وزارت ظریف تنزل پیدا کرد واقعا عجیب و غیرقابل هضم است یا نماینده ای خطاب به آقای روحانی اظهار داشت که باید جهت وزارتخارجه از شخص شجاعی استفاده کند. این در حالی است که دلیری آقای دکتر ظریف بر کسی پوشیده نیست و حتی رهبری هم بر دلیری آقای ظریف صحه گذاشته اند. هنگام صحبت آقای ظریف حاشیه ای ایجاد شد و یکی از نمایندگان با الفاظی ناپسند وزیر خارجه را خطاب قرار داد که خوشبختانه هیچ یک نمایندگان تحت تاثیر قرار نگرفتند و…

عبور راحت از سد بهارستان

احمد مازنی نماینده مردم تهران

دومین جلسه بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم با حاشیه هایی همراه بود. بررسی صلاحیت محمود علوی با نطق علی مطهری به اتمام رسید و بعد از اتمام نطق دفاعی مسعود کرباسیان از برنامه های خود، نوبت به محمد جواد ظریف رسید که حواشی خاص خود را به همراه داشت. در کل به باور من وزرایی که روز گذشته به دفاع از برنامه های خود پرداخته بودند با مشکلی روبه رو نخواهند شد و به سهولت از سد بهارستان عبور خواهند کرد. البته فراکسیون ها به صورت تشکیلاتی به جمع بندی نرسیده اند بنابراین استنباط شخصی من این است که اکثر قریب به اتفاق وزرا رای بیاورند به جز یک یا حداکثر دو نفر آن ها. مجلس دهم یکدست نیست و از همین رویغیر قابل آینده نگری است.

واژه های کلیدی: برنامه | امور خارجه | وزارت خارجه | نمایندگان مجلس | وزیر امورخارجه | وزیر امور خارجه | وزارت امور خارجه | دستاوردهای برجام

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs